Telefonų apsauginiai stiklai – viena patikimiausių ekranų apsaugos priemonių

Mobilusis telefonas dažnam iš mūsų yra ne tik įrankis, be kurio savo kasdienybės jau tiesiog nebegalime įsivaizduoti. Taip pat tai – aksesuaras, parodantis ne tik skonį, bet ir, neretai, užimamą statusą visuomenėje. Tiesa, dėl šio teiginio galima gilesnė diskusija. Vis dažniau pastebima, jog socialinių įgūdžių stokojantys žmonės pinigus, kuriuos jų situacijoje būtų racionalu leisti prasmingiau, investuotoja į telefonus bei kitą, viešai demonstruoti galimą techniką. Bet šio straipsnio tema šį kartą ne tokia gili, o kur kas praktiškesnė. Planuodami pirkti telefononą, dažnas pamąstome ne tik apie jo technines galimybes bei dizainą, bet ir…apsaugą. Plytelės, asfaltas bei daug kitų pavojų tyko mūsų mobiliųjų. Ir, kas labai ironiška, dažniausiai kenčia būtent neseniai įsigyti telefonai (tas nelemtas Merfio dėsnis!). Telefonų apsauginiai stiklai – vienas iš variantų, galintis prailginti telefono tarnavimo laiką. 

Telefonų apsauginiai stiklai – ne tik viena populiariausių, bet ir patvariausių telefonų apsaugos priemonių. Štai vien faktas, jog apsauginės telefono plėvelės – kitas mobiliojo telefono ekrano apsaugos variantas – įprastai parduodamos supakuotas po kelis vienetus, iškalbingas. Vadinasi, pastarosios tarnauja tikrai neilgai. Tuo tarpu apsauginis ekrano stiklas yra kur kas tvirtesnis.

Kokybiškas apsauginis stiklas įprastai sudarytas iš keturių sluoksnių:

  • pirmasis – silikonas, skirtas „sugerti“ smūgius, „nuogam“ telefono ekranui galintis pasibaigti smūgiu;
  • antrasis – PET plėvelė;
  • trečiasis – grūdintas stiklas;
  • ketvirtas – oleofobinė danga.

Visi minėti sluoksniai telpa vos 0,4 mm storio telefono apsauginiame stikliuke. Tokio storio visiškai pakanka, jog telefonas būtų apsaugotas, tačiau pastarojo valdymas išliktų patogus. Tiesa, reikėtų žinoti, jog kokybiško apsauginio stiklo telefonui už kelis centus nenusipirksi (liūdna žinia kinietiškų prekių mylėtojams). Kaip ir dažnu atveju, kaina ir kokybė yra neatsiejamos viena nuo kitos. Kokybiški telefonų apsauginiai stiklai kainuoja (kartais ir daugiau, nei dažnam mūsų norisi mokėti)  atitinkamai. Tačiau pastarieji ne tik patikimai apsaugo, bet ir pasižymi geru šviesos pralaidumu. Tai reiškia, jog vaizdas telefono ekrane bus toks, tarsi žiūrėtum į originalų ekraną. Surizikavę įsigyti pigų apsauginį stiklą, gali likti nusivylę. Šie dūžta itin lengvai, tad gali tekti prisiminti patarlę, jog skūpas moka du kartus…Arba tiek kartų, kiek telefonas „skaudžiai“ kris…

Aišku, kaip ir visi daiktai, telefonų apsauginiai stiklai turi tam tikrų trūkumų (juk idealių nėra, ar ne?). Pagrindinis – ne visiems patikti galintis stiklo storis. Tiesa, prie „pastorėjusio“ telefono greitai priprantama. Jei jūsų telefonas yra lenktais kraštais, apauginio telefono stikliuko kraštai įpratai bus juodi. Jei juodų briaunų nenorite, teks investuoti į brangesnį apsauginį stiklą.

Užsukę į mobiliųjų telefonų pardavimo saloną įsigyti apsauginio ekrano stiklo, žinokite ne tik konkretų modelį, bet ir norimą skirti sumą. Taip konsultantui bus lengviau pasiūlyti geriauią alternatyvą jūsų atveju.

Parašykite komentarą