Be navigacijų atnaujinimo – nei kilometro!

Tie, kuriems neužtenka mobiliųjų įrenginių teikiamų navigacinių galimybių, renkasi specialiai šios funcijos atlikimui sukurtus įrenginius – navigacijas. Tiesa, tai – toks prietaisas, kurio tiesiog įsigyti neužtenka. Gatvės, kelio ženklai, žiedinės sankryžos bei kiti kelio elementai yra nuolat atnaujinami, tad, natūralu, jog ir „senos“ navigacijos nebetinka. Ne, mesti senąją ir įsigyti naują navigaciją tikrai nereikės. GPS atnaujinimas Šiauliuose, Panevėžyje ar kitame strategiškai patogiausiame mieste užtikrins, jog navigacija parodys jums tiesiausią kelią į pageidaujamą tašką, užuot nukreipus į aplinkelį ar sunkiai pravažiuojamą „duobyną“.

Visų pirma reikia aptarti, kam gali būti reikalinga navigacija. Ne, tikrai ne vien blondinėms, neskiriančioms dešinės pusės nuo kairės (tiesą sakant, šis įgūdis, norint naudotis navigacija, yra būtinas). Visų pirma – tai nepamainomas įrankis vairuotojams, kurių profesija ir yra sėdėjimas už vairo bei kelionė iš vieno taško į kitą. Kelionė automobiliu pastarasiesiems nėra tik smagus pasivažinėjims. Terminai „spaudžia“, tad aklai klajoti iš vienos gatvelės į kitą, ieškant reikiamo objekto, būtų tiesiog prabanga. Navigacija gali padėti greitai rasti reikiamą tašką ir taip atlikti paskirtą darbinę užduotį. Be navigacijų, parodančių naujausius kelius bei informuojančių apie eismo pasikeitimus, neapsieina ir eilininis vairuotojas mėgėjas. Ypač tais atvejais, kai kalbama apie keliones didmiesčio gatvėse, pareikalaujančias nemažai kantrybės. Navigacija gali parodyti „ׅišmanesnį“ kelią, taupantį ne tik laiką, bet ir nervines ląsteles.

Kalbant apie navigacijos atnaujinimą, reikia žinoti, jog šį procesą įtakoja tiek produkto gamintojas, tiek konkretus modelis. Nusipirkote navigaciją už itin patrauklią kainą? Neskubėkite džiaugtis. Neretai tokie pigesni navigacijų modeliai būna pririšti prie konkrečių serverių, tad kyla problemos norint šią atnaujinti savarankiškai ir nemokamai. Tokiu atveju galite bandyti kreiptis ten, kur atliekamas GPS atnaujinimas Šiauliuose, Panevėžyje. Galbūt specialistai galės navigaciją „atrišti“, tada galima žemėlapius galima atnaujinti nemokamai arba gerokai pigiau. Kitų modelių navigacijų atnaujinimas yra paprastesnis: užtenka interneto ryšio bei kompiuterio arba kompaktinio disko, kuriame įrašyti žemėlapiai. Aišku, klausimas, ar jūs turėsite noro bei laiko savarankiškai užsiimti navigacijos atnaujinimu. Tai, kas kitam atrodo vienas juokas, kitam gali būti sunkiai įveikiama užduotis.  Kartais kai kuriuos darbus geriau palikti specialistams, išmanantiems savo profesinę sritį.

Navigacijos gali būti nešiojamos arba įmontuotos į automobilius. Taip pat – tiesiog programėlės išmaniuosiuoe telefonuose. Modernios navigacijos turi integruotą bevielio interneto imtuvą, tad tereikia prisijungti prie kompiuterio ir, be kompiuterio ar laidų raizgalynės, galima atnaujinti žemėlapius. Tais atvejais, kai kalbama apie navigaciją, integruotą į automobilį, reikia šiek tiek daugiau „pažaisti“: žemėlapiai atnaujinami iš kompaktinių diskų. Tiesa, kai šis darbas patikimas specialistams, klientui dėl jokių niuansų galvos sukti nereikia. Tereikia mėgautis rezultatu, tai yra tiesiausiu keliu į pageidaujamą tašką!